By | 22 grudnia 2016

Dzień 22 grudnia był wyjątkowy w naszej szkole. Z samego rana zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Halina Harmuszkiewicz powitała przybyłego gościa – Pana Tadeusza Trojnara, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Na początku Pani dyrektor podsumowała dwa konkursy, które odbyły się w tym tygodniu – konkurs recytatorski o tematyce bożonarodzeniowej oraz konkurs na najpiękniej udekorowaną klasę. Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie recytatorskim otrzymali z rąk Pani dyrektor nagrody, po czym zaprezentowali swoje wiersze.

Potem przyszedł czas na jasełka przygotowane przez Panią Elżbietę Ożóg i Panią Edytę Czepielewską. Wystąpili w nich uczniowie klas 4-6 SP oraz I-II gimnazjum. Tegoroczne jasełka wyróżniało odniesienie do współczesnych czasów i były przestrogą dla człowieka, który goniąc za dobrami materialnymi, zapomina o najważniejszych wartościach i sensie życia. W programie uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne, aktorskie i muzyczne.

Później rozeszliśmy się do sal, gdzie odbyły się wigilie klasowe.

zdjęcia: SKF – M. Maślanka, K. Kielar