KONKURS RECYTATORSKI POEZJI BOŻONARODZENIOWEJ

By | 22 grudnia 2016

Z inicjatywy SEBASTIANA MACA, ucznia klasy III Gimnazjum w Husowie, został zorganizowany Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej.

W konkursie wzięło udział 32 recytatorów – 11 ze szkoły podstawowej i 21 z gimnazjum. Uczniowie samodzielnie wybierali wiersze, uczyli się tekstów na pamięć i pod opieką nauczycieli języka polskiego doskonalili recytację utworów.

Finałowa gala miała miejsce 20 grudnia 2016 r. Dzieci i młodzież recytowali wiersze na tle pięknej dekoracji, co stworzyło dodatkowo niezwykłą świąteczną atmosferę.

Jury w składzie:

Przewodniczący – Marek Ożóg

Członkowie – Agnieszka Horodecka, Tomasz Cierpisz, Joanna Lęcznar, Beata Wawrzaszek

dokonało oceny recytacji i wyłoniło zwycięzców.

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce – BARTŁOMIEJ RAK

II miejsce – WERONIKA CIĘŻKAL

III miejsce – ROKSANA HAWRO

wyróżnienie – WIKTORIA CURKOWICZ

GIMNAZJUM:

I miejsce – GABRIELA INGLOT

II miejsce – KAROLINA HUNDZ

III miejsce – SZYMON BEMBENIK

Wyróżnienie – JULIA STYŚ, JAKUB MAGOŃ, KAMILA MAC.

GRATULUJEMY i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ucztę duchową, która wprowadziła słuchaczy pięknych recytacji w niezwykły klimat cudownych Świąt Bożego Narodzenia.

zdjęcia: SKF – M. Maślanka