„Żyj zdrowo na sportowo”  – Szkolny Dzień Sportu

By | 12 czerwca 2017

Dnia 9 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Raka odbył się cykl zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z okazji Szkolnego Dnia Sportu w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo”. Projekt „Żyj zdrowo na sportowo” stworzony został na potrzeby rozpowszechniania kultury fizycznej u dzieci i młodzieży w wieku szklonym zamieszkałych na terenie Gminy Markowa. W projekcie udział wzięło 91 uczestników, którzy rywalizowali w konkurencjach drużynowych oraz indywidualnych.

Uczestnicy zajęć sportowo – rekreacyjnych mieli okazję poznać prawdziwe walory i najważniejsze wartości sportu, aktywnie spędzać czas, dbać o sylwetkę, sprawność fizyczną i zdrowie, rywalizować ze sobą w duchu sportowej rywalizacji fair play, a także integrować się w środowisku lokalnym.

Główny cel projektu polegał na wdrażaniu dzieci i młodzieży do samodzielnego podejmowania aktywnego wypoczynku, organizowania czasu wolnego oraz kształtowania pozytywnych cech charakteru,Projekt „Żyj zdrowo na sportowo” ukierunkowany był na wyeliminowanie zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży poprzez zapewnienie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Program koncentruje się nie tylko na oddziaływaniach profilaktycznych poprzez organizowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, ale także oferuje profesjonalne zajęcia profilaktyczne obejmujące tematykę uzależnień.

Realizacja poszczególnych etapów projektu „Żyj zdrowo na sportowo” możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

pl_sport_acitve wariant_1

Organizatorzy: