Zajęcia terenowe w lesie „Strasznik”

By | 10 października 2017

Dnia 2 października 2017 r. uczniowie kl. III a Szkoły Podstawowej im. Jana Raka w Husowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska na szlaku ścieżki przyrodniczej „Strasznik” w Husowie. Zajęcia terenowe przeprowadził emerytowany leśniczy Leśnictwa Tarnawka – Pan Józef Kisała.

Uczniowie poznali warstwową budowę lasu, pospolite rośliny, zwierzęta, drzewa i krzewy występujące w lasach regionu oraz wysłuchali wykładu na temat najważniejszych zagrożeń dla bytu lasu, spowodowanych działalnością człowieka. Wykład pana leśniczego był tylko wstępem do praktycznych zajęć terenowych. Uczniowie na podstawie liści, fragmentów gałązek, szyszek rozpoznawali wybrane gatunki drzew i krzewów iglastych oraz liściastych występujących w lasach regionu.

Zajęcia terenowe miały na celu ukształtowanie pożądanych postaw uczniów wobec środowiska naturalnego, wpojenie zasad właściwego zachowania się w lesie oraz dostrzegania piękna otaczającej przyrody.