By | 13 listopada 2017

Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia Szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców.
Będę kochał swoją Ojczyznę.

Tymi słowami, 20 października 2017 r., wszyscy uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Do tego ważnego święta pierwszaki, pod okiem wychowawczyni Teresy Mac-Szubart, przygotowywały się od początku roku szkolnego, dzielnie ucząc się tekstów wierszy i piosenek.

Na początku uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.
Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Husowie dokonała Pani Dyrektor – Halina Harmuszkiewicz. Dzieci przyjmowały ten symboliczny gest z wielkim przejęciem, choć czasem z lekkim niepokojem. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała piórem symbolicznego pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków zakupionych przez wychowawczynię i Panią Dyrektor.

W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy z dumą obserwowali jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Oprócz zaproszonych rodziców, uczniów klas I, swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dyrektor Przedszkola Małgorzata Bącal, Pani Katarzyna Wrona – nauczyciel przedszkola, ksiądz proboszcz Tadeusz Urban. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji.