Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych.

By | 13 listopada 2017

Niedługo Święta Bożego Narodzenia. Bombki choinkowe cieszą nasze oczy w każde Święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda? Warto poznać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości.

W związku z tym 8 listopada została zorganizowana wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Uczestnikami wycieczki były dzieci z klas Ia, IIIa i IIIb. Opieke nad dziećmi sprawowały panie: Danuta Lipska, Anna Goclan, Teresa Mac-Szubart.

Pod opieką przewodnika, dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Wnętrze Muzeum zdobią tysiące ręcznie wykonanych bombek i choinki przystrojone w różnych stylach, np. staropolskim, amerykańskim, norweskim czy wiktoriańskim. Dzieci poznały etapy powstawania bombki: dmuchanie, malowanie, ręczne ozdabianie oraz suszenie. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.

Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób, każdy mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę Świąt.