ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W HUSOWIE

By | 15 listopada 2017

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum w Husowie przygotowali akademię pod hasłem: „Niech żyje Polska niepodległa!”

Występ był wieloczęściowy i składał się z następujących pozycji:

1. Recytacja wierszy przez laureatów konkursu recytatorskiego pod hasłem: „Ojczyzna, to wielki zbiorowy obowiązek” – konkurs pod kierunkiem p. Beaty Wawrzaszek odbył się wcześniej (8 listopada 2017 r.).
  2. Występ dzieci z klas pierwszej i trzeciej, które zaprezentowały układ taneczny – „Koziorajka” – przygotowany przez  p. Agnieszkę Kucha-Kielar.
  3. Montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Niech żyje Polska niepodległa”, przygotowany przez p. Marka Kochmańskiego. Występowali uczniowie z klas II i III gimnazjum oraz jedna uczennica z kl. 7 szkoły podstawowej. Dekoracje zostały wykonane głównie przez uczniów klasy II gimnazjum pod kierunkiem pań: Anny Goclan, Joanny Lęcznar, Edyty Czepielewskiej i Anny Węglarskiej. Odpowiednie pieśni wchodzące w skład scenariusza opracowała i akompaniowała do nich p. Urszula Kluz a zaśpiewały dzieci z klas V i VI szkoły podstawowej.
  4. Koncert pieśni legionowych , nieodłącznie powiązanych ze wspominaną epoką historyczną, przygotowany przez p. Urszulę Kluz i odśpiewany przez uczniów klas V i VI.
  5. Taniec – polonez, w wykonaniu uczniów klasy trzeciej gimnazjum, przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Kucha-Kielar.

Przedstawiony wyżej program był wystawiony dwukrotnie, tzn. w piątek 10 listopada, jako akademia dla wszystkich uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Husowie oraz w sobotę 11 listopada 2017 roku dla społeczności wsi Husów. Ponadto w Święto Niepodległości wystąpił jeszcze zespół śpiewaczy „Husowianie” pod kierunkiem p. Jana Kiliana z repertuarem obejmującym pieśni patriotyczne i ludowe.

W uroczystości Święta Niepodległości oprócz mieszkańców Husowa wzięli również udział zaproszeni gości – władze Gminy Markowa w osobach p. Wójta Tadeusza Bara, p. Sekretarz Gminy – Marii Kielar, p. Przewodniczącej Rady Gminy Markowa – Krystyny Hundz-Bembenik. Poziom artystyczny występujących uczniów był bardzo wysoki.  Na pochwały zasłużyły również pięknie prezentujące się dekoracje. Społeczność szkolna dziękuje dyrekcji Centrum Kultury Gminy Markowa za udostępnienie nam sali na wspólne przeżywanie uroczystych obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości.

Niech żyje Polska niepodległa!

Uroczystość zrelacjonował: Marek Kochmański.

zdjęcia: SKF – Kinga Kielar