NARODOWE CZYTANIE  w Szkole Podstawowej w Husowie

By | 14 września 2021

To już dziesiąta edycja ogólnopolskiej  akcji organizowanej przez Prezydenta RP, dlatego chcielibyśmy zaproponować uczniom naszej szkoły udział w konkursie czytelniczym „ Tydzień z NARODOWYM CZYTANIEM”. Przypomnimy  najwybitniejsze dzieła literatury polskiej, prezentowane w poprzednich edycjach programu . Na szkolnym fanpage ’u   będzie można usłyszeć  fragmenty narodowych lektur  w interpretacji uczniów klasy VIII. Jeśli uda ci się rozpoznać prezentowany tekst, zapisz nazwisko autora i tytuł dzieła  w komentarzu. Prawidłowe odpowiedzi nagrodzone zostaną punktami z zachowania.

21 września o godz. 10.00 zapraszamy na podsumowanie akcji i wspólne czytanie tegorocznej lektury – dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.