Bijemy rekord- po raz drugi!

By | 28 października 2021

W czwartek 28 października w naszej szkole obyła się akcja czytelnicza Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. To już II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazywanie, że czytanie jest ciekawym i prostym sposobem na to, by spędzić wolny czas. Akcja udowadnia także, że po książkę można sięgać w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Jako społeczność szkolna wzięliśmy udział w akcji po raz drugi. Pamiętając o obostrzeniach pandemicznych, stworzyliśmy strefy czytelnicze dla każdej z klas. Niektóre klasy zdecydowały się na to, by czytać w salach lekcyjnych. Koordynatorem działań była nasza bibliotekarka szkolna- pani Anna Węglarska, ale w organizację wydarzenia zaangażowani byli wszyscy wychowawcy i nauczyciele, a także samorząd szkolny z opiekunkami na czele – panią Agnieszką Kuchą – Kielar oraz panią Anną Goclan . Nie udałoby się także bez pomocy pana Tomasza Cierpisza, który po raz drugi podjął się zadania sfotografowania przebiegu akcji.

Organizatorom, pomocnikom i wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klas młodszych za zdyscyplinowanie  i obowiązkowość. 

O wynikach bicia rekordu w Polsce i na świecie będziemy informować, gdy tylko pojawią się odpowiednie dane. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!