Zajęcia biblioteczne

By | 22 listopada 2021
18 listopada był dla uczniów klasy pierwszej wyjątkowy i pełen pozytywnych emocji.  W tym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez naszą bibliotekarkę Annę Węglarską i dowiedzieli się, jak korzystać ze szkolnego księgozbioru. Następnie złożyli czytelnicze przyrzeczenie oraz zostali uroczyście pasowani na czytelników, a następnie mieli okazję wypożyczyć swoje pierwsze książki w bibliotece szkolnej.  Najwięcej emocji wzbudziły jednak podarunki. Każdy uczeń otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: antologia tekstów dla dzieci „Pierwsze abecadło”, broszura poradnikowa dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz plakat „Kreatywny alfabet”.  Przy tej okazji należy zaznaczyć, że Wyprawka Czytelnicza jest ważnym elementem ogólnopolskiej kampanii „Mała książka- wielki człowiek”, którą prowadzi Instytut Książki, a wspiera Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i mamy nadzieję, że nasza społeczność szkolna zyskała wiernych i zaangażowanych czytelników, którzy od tej pory chętnie będą korzystać ze szkolnego księgozbioru.