„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

By | 25 października 2022
Szkoła Podstawowa im. Jana Raka w Husowie bierze udział w programie
„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” prowadzonym przez Kulczyk Foundation i firmę Rossmann.
Opis projektu
„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez firmę badawczą Difference, na zlecenie Kulczyk Foundation, co piąta uczennica opuszcza lekcje ze względu na brak odpowiednich środków higienicznych podczas menstruacji.
W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. W trakcie II edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu.