Miś z biblioteki

By | 5 grudnia 2022
Krótka historia naszego misia bibliotecznego.
Z pewnością wszyscy czytelnicy naszej biblioteki szkolnej kojarzą pluszowego misia, który siedzi na jednym z regałów i z góry obserwuje pracę naszej bibliotekarki. Miś ten jest stałym elementem wystroju naszej biblioteki.
I chociaż kolekcja zabawek się powiększa, bo mamy rodzinę ze Stumilowego Lasu czy też czytającego Pinokia, to miś wzbudza nieustanną ciekawość i sympatię. Często czytelnicy pytają o jego historię oraz ciekawi ich, jakie też imię nosi nasza szkolna maskotka.
Chcąc odkryć historię naszego misia, bibliotekarka szkolna przeprowadziła „śledztwo”. Jak podaje kronika harcerska, miś jest mieszkańcem naszej biblioteki od czerwca 1987 roku, kiedy został wygrany w czasie zawodów zorganizowanych w Łańcucie z okazji Hufcowego Święta Zucha. Został przekazany przez dzielnych uczestników konkursu do biblioteki. Przez lata zmieniały się bibliotekarki, zmieniali się czytelnicy, zmieniał się także księgozbiór, a miś był świadkiem tych wszystkich -większych i mniejszych- zmian. Jednak nigdy nie nadano mu imienia. I to właśnie chcemy zmienić…
Konkurs!!!
Samorząd uczniowski i biblioteka szkolna ogłaszają konkurs na najciekawsze imię dla bibliotecznego misia. Sugerujemy, by imię dla misia kojarzyło się ze szkołą czy też z biblioteką szkolną, ale nie jest to warunek przystąpienia do konkursu.
Krótki regulamin konkursowy
Propozycję jednego imienia może złożyć każdy uczeń z klasy I-VIII naszej szkoły.
Propozycje składamy w bibliotece szkolnej w godzinach jej otwarcia.
Termin składania propozycji : 6 grudnia – 16 grudnia.
Powołana przez organizatorów komisja zbiera się po 16 grudnia i przeprowadza głosowanie.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czasie szkolnych uroczystości bożonarodzeniowych.
Dla uczestników konkursu i zwycięzcy przewidziane są nagrody.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy