Święto 11 listopada w naszej szkole.

By | 10 listopada 2023

Polska wolność to zasługa kilku pokoleń Polaków, którzy – poczynając od 1795 roku, kiedy miał miejsce trzeci rozbiór Rzeczpospolitej– nie zapomnieli o swoich korzeniach, tradycji, języku i wierze. To dzięki nim: Polakom, którzy wciąż pielęgnowali pamięć o utraconej Ojczyźnie, dzięki zwykłym ludziom, powstańcom listopadowym i styczniowym, działaczom z okresu Wiosny Ludów, naukowcom, badaczom i podróżnikom – cały świat nieustannie przypominał sobie o Polsce. O kraju, który wciąż, pomimo niewoli, nie miał zamiaru się poddawać i wciąż wierzył, że kiedyś odrodzi się na nowo.
Wielka godzina, na którą tyle lat czekał naród Polski wybiła. W tamtych dniach ziścił się sen o odzyskaniu niepodległości.
Święto, które obchodzimy 11 listopada, to okazja do wspólnego świętowania powrotu Polski na mapy Europy i Świata.

Dziś powracamy do tych niezwykłych wydarzeń podczas uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.